Domů > Naše produkty > Léčba

Léčba

Aby byla léčba úspěšná, je nezbytné zabránit vším v rozmnožování. V opačném případě by došlo k dalšímu napadení vešmi.

Musí tedy dojít k likvidaci vší a zároveň i hnid.

Díky mechanickému účinku odvšivovacího přípravku* Parasidose nemůže u vší vzniknout rezistence, jež vzniká při použití klasických chemických produktů na bázi malathionu a permethrinu.

Účinnost odvšivovacího přípravku* Parasidose je navíc vědecky prokázána u vší i u hnid.

Na rozdíl od přípravků na bázi insekticidů, které jsou neurotoxické, spojené s různými kontraindikacemi (omezení použití pro miminka a těhotné a kojící ženy), přičemž použití takových přípravků může vyvolat podráždění a nežádoucí účinky, odvšivovací přípravek* Parasidose je pacienty dokonale snášen a nevztahují se na něj žádné kontraindikace.

Kdy je nutné zahájit léčbu?

Přítomnost i jediné vši či žijící hnidy je důvodem pro zahájení léčby.

Proč je nezbytné jednat rychle?

Samice vši dokáže naklást až 10 hnid za den! Proto i přítomnost jediné vši ve vlasech znamená blížící se napadení vešmi v průběhu následujících týdnů. Je tedy nezbytné zahájit léčbu co nejdříve.

A co prevence?

Pokud se ve vlasech žádné vši či hnidy nenacházejí, není třeba zahajovat léčbu. Použití preventivních přípravků, jako je například Repelent proti vším** Parasidose, dokáže zabránit napadení vešmi a usnadnit tak léčbu.

 

 

* Tento zdravotnický prostředek podléhá regulaci, na jejímž základě je opatřen označením CE. Vhodné pro děti od ukončeného 3. měsíce. Před použitím si pozorně přečtěte příbalové informace. Poraďte se se svým lékárníkem.

** Produkty obsahující biocid používejte s opatrností. TP 19: Repelentní látky. Účinná látka: IR 3535 (CAS : 52304-36-6) : 15 % (m/m).

Léčba